Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

20.02.2020 09:22:00

Cемінар-навчання «Інноваційні рішення в селекції та технологіях вирощування сільськогосподарських культур».

 

 

Cемінар-навчання «Інноваційні рішення в селекції та технологіях вирощування сільськогосподарських культур».

 

20 лютого 2020 року  Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН  спільно з Департаментом агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації буде проведено обласний семінар-навчання «Інноваційні рішення в селекції та технологіях вирощування сільськогосподарських культур».

Місце проведення: м. Харків, просп. Московський, 142, центральний корпус, третій поверх актова зала.

У заході будуть брати участь представники агроформувань різних форм власності, наукові співробітники, керівники та спеціалісти дослідних господарств і установ системи НААН.

Під час роботи семінару планується проведення виставки, де буде представлено сорти хліба, зразки рослин, наукова література, методичні посібники.

Семінар-навчання безкоштовний. Після закінчення семінару учасники отримають посвідчення з підвищення кваліфікації.

Контакти: тел. (057) 705-48-61, (063) 694-11-22, Смик Аліна Олександрівна, е-mail: daprrosl@sp.kh.gov.ua

Програма заходу

                 

1. Відкриття семінару. Вступне слово.

 

 

Нездюр Олександр Володимирович – директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації

 

09. 00 – 09. 05

( 5 хв.)

2. Привітання. Новації наукових підрозділів Інституту рослинництва                      ім. В.Я. Юр’єва НААН у вирішенні проблем аграрної галузі України.

 

 

Кобизєва Любов Никифорівна – доктор сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

09.05 – 09. 10

( 5 хв.)

3. Особливості насінництва та сертифікації насіння сільськогосподарських культур у зв’язку з приєднанням України до насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

 

 

Буряк Юрій Іванович - кандидат с.-г. наук, заступник директора з науково-виробничої та господарської діяльності Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

09.10 – 09. 20

( 10 хв.)

4. Основні вимоги Закону України «Про охорону прав на сорти рослин». Формування Списку рекомендованих сортів рослин для вирощування в господарствах Харківської області у 2020 році.

 

 

Ісаєнко Олександр Олексійович - заступник директора філії Українського інституту експертизи сортів рослин Харківського обласного державного центру експертизи сортів рослин

09.20 – 09.30

(10 хв.)

5. Проведення сертифікації насіння сільськогосподарських культур.

 

 

Чалий Олександр Михайлович – агроном – інспектор ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції»

 

09.30 – 09.40

(10 хв.)

6. Прогноз фітосанітарного стану агроценозів Харківської області та рекомендації щодо захисту рослин у 2020 році.

 

 

Островерх Едуард Юрійович - заступник начальника відділу захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

09.40 – 09.50

(10 хв.)

7. Стан посівів озимих зернових культур та технології їх вирощування в умовах 2020 року.

Особливості ефективного застосування захисту сільгоспкультур.

 

 

Авраменко Сергій Володимирович -

доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник відділу рослинництва і сортовивчення Інституту рослинництва                  ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

09.50 – 10.10

(20 хв.)

8. Сучасні сорти пшениці м’якої озимої селекції Інституту рослинництва           ім. В. Я. Юр’єва НААН.

 

 

Леонов Олег Юрійович - доктор с.-г. наук, завідувач лабораторією селекції і фізіології пшениці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

10.10 – 10.20

(10 хв.)

9. Морфобіологічні та технологічні особливості нових озимих сортів тритикале і пшениці твердої.

 

 

Щипак Геннадій Васильович - кандидат с-г. наук, провідний науковий співробітник лабораторії селекції і генетики тритикале Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН

 

10.20 – 10.30

(10 хв.)

10. Сорти та гібриди жита озимого, особливості технології їх вирощування.

 

 

Єгоров Дмитро Костянтинович - доктор с-г. наук, завідувач лабораторії селекції і генетики озимого жита Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

10.30 – 10.40

(10 хв.)

11. Роль тритикале ярого в підвищенні стабільності зерновиробництва.

 

 

Рябчун Віктор Кузьмич - кандидат біологічних наук, заступник директора з наукової роботи з генетичними ресурсами рослин Інституту рослинництва                         ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

10.40 – 10.50

(10 хв.)

12. Особливості сучасних сортів пшениці ярої в умовах змін клімату.

 

 

Голік Олег Вікторович доктор с-г. наук, головний науковий співробітник лабораторії селекції та фізіології пшениці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

 

 

10.50 – 11.00

(10 хв.)

13. Нові сорти ячменю ярого та їх особливості.

 

 

Васько Наталія Іванівна - доктор с.- г. наук, головний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики ячменю Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

 

11.00 – 11.10

(10 хв.)

14. Сортова структура посівних площ гороху та нові сорти селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН.

 

 

Безуглий Ігор Миколайович - кандидат с.- г. наук, завідувач лабораторії селекції зернобобових культур Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

11.10 – 11.20

(10 хв.)

15. Стан та перспективи селекції проса та гречки в Україні.

 

 

Горбачова Світлана Миколаївна - канд. с.-г. наук, завідувачка лабораторії селекції проса Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

11.20 – 11.30

(10 хв.)

16. Нові гібриди кукурудзи для підвищення стабільності виробництва зерна.

 

 

Чернобай Лариса Миколаївна - доктор с.-г. наук, завідувачка лабораторії селекції і насінництва кукурудзи Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН

11.30 – 11.40

(10 хв.)

17. Особливості новітніх гібридів соняшнику селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН.

 

 

Макляк Катерина Миколаївна – доктор с-г. н., завідувачка лабораторії селекції і генетики соняшнику Інституту рослинництва               ім. В.Я.Юр’єва НААН

11.40 – 11.50

(до 10 хв.)

Забезпечення сільгосппідприємств Харківської області мінеральними добривами вітчизняного виробництва через програму закупівлі зерна майбутнього врожаю.

 

 

Клубук Олег Вікторович та

Слинько Валерій Ігоревич – представники ПАТ «Аграрний фонд» у Харківській області

11,50 – 12.00

(до 10 хв.)

18. Інноваційні розробки Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН в селекції та технології вирощування сої.

 

 

Рябуха Сергій Станіславович - кандидат с.- г. наук, провідний науковий співробітник лабораторії селекції зернобобових культур Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

12.00 – 12.10

(до 10 хв.)

19. Технологічні особливості вирощування олійних культур (соняшник, льон, гірчиця).

 

 

Цехмейструк Микола Григорович - кандидат с.-г. наук, провідний науковий співробітник відділу рослинництва і сортовивчення Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

12.10 - 12.20

(10 хв.)

20. Адаптивна система вирощування овочевих культур.

 

 

Вітанов Олександр Дмитрович – доктор с-г. наук, завідувач відділом новітніх технологій вирощування овочевих і баштанних культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН

 

12.20 - 12.30

( 10 хв.)

 

21. Актуальний сортимент овочевих і баштанних культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН

 

 

Сергієнко Оксана Володимирівна -  кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторії селекції пасльонових і гарбузових культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН

12.30 - 12.40

( 10 хв.)

 

22. Перспективні розробки Лозівського ковальсько - механічного заводу.

 

 

Бучко Ігор Георгійович – провідний конструктор з посівних машин

 

12.40 - 12.50

( 10 хв.)

23. Державна підтримка АПК на 2020 рік. Підбиття підсумків семінару – навчання.

 

 

Федишина Оксана Сергіївна – начальник відділу землеробства, насінництва, інженерно-технічної роботи та охорони праці управління виробництва сільськогоспо-дарської продукції Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

 

12.50 –13.00

( 10 хв.)