Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

29.01.2019 16:26:00

Низькі температури не становили загрози озимим зерновим

Наявність достатнього, місцями навіть надмірного снігового покриву не викликала загрози для озимих зернових культур, навіть при зниженні температури повітря до мінус 15-20°С.

В кінці другої — на початку третьої декад січня на більшості територій переважала нестійка погода з різким коливанням температурного режиму і опадами. Лише протягом останніх днів минулого тижня майже на всій території України спостерігалося істотне пониження температури повітря, місцями до 20°С морозу, пише ukragroconsult

Середньодобова температура повітря протягом останнього тижня виявилася на 1-5°С вище норми і перебувала в межах від 5°С морозу до 5°С тепла. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі при цьому знижувалася до 4-22°С морозу.

«На більшості площ південних, західних, Житомирської, окремих районах Київської, Вінницької, Дніпропетровської областей висота снігового покриву становила від 15 до 25 см. На решті території країни висота снігового покриву досягала 10-30 см, місцями в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Харківській областях — від 31 до 44 см», — йдеться в повідомленні.
За даними моніторингу, сніговий покрив спостерігається тривалий час на багатьох полях, створюючи передумови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні. Наразі стан зимуючих рослин оцінюється як добрий та задовільний.