Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

22.11.2016 16:37:00

Круглий стіл «Перспективи розвитку Національного генбанку рослин України»

18 листопада 2016 року на базі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН у Національному центрі генетичних ресурсів рослин України (м. Харків) було проведено круглий стіл «Перспективи розвитку Національного генбанку рослин України». Захід проведено спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України.

У роботі круглого столу прийняли участь представники: Харківської обласної державної адміністрації, Північно-східного наукового центру, Національної академії наук України, вищих навчальних закладів, насіннєвих асоціацій України, науково-виробничих та насінницьких фірм.

Під час обговорення учасниками круглого столу було розглянуто комплекс питань, пов’язаних із досягненнями і перспективами розвитку, ефективного використання, збагачення, підтримання у живому стані генофонду Національного банку генетичних ресурсів рослин України, як об’єкту національного наукового надбання.

Як доповідачі, так і учасники круглого столу, що прийняли участь в обговоренні проблем, висловили свої пропозиції та побажання щодо конструктивних вирішень піднятих на круглому столі питань і постановили про необхідність тісної співпраці установ різних міністерств і відомств, приватних фірм у формуванні та веденні Національного генбанку рослин України й підвищення ефективності його використання у селекційних, наукових, навчальних та інших програмах, законодавчого забезпечення та міжнародного співробітництва.