Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN

15.11.2016 11:33:00

Як розповсюджується АЧС

Африканська чума свиней хаотично рухається територією України, вражаючи все більше господарств. На сьогоднішній день це захворювання не лікується. І поки розробка вакцини триває, поголів’я свиней продовжує гинути у великій кількості.

Складність хвороби ще й у шляхах її поширення.

«Перший — кліщі. На території України вони не є переносником, а от в Західній Європі – так. Другий шлях — дикі тварини, переважно дикі кабани. Третій шлях — неякісні харчові відходи або неякісно знищена сировина тваринного походження там, де було встановлено випадки африканської чуми. Для України актуальні останні два фактори – дика фауна і продукти харчування», — розповідає директор Інституту ветеринарної медицини НААН України, доктор наук Сергій Ничик.

Наразі в Україні зареєстровано 75 випадків АЧС.


Нагадаємо, Африканська чума свиней отримала свою назву через те, що вперше була зафіксована на території Африки. Вперше хворобу зареєстрували у Південній Африці в 1903 році. Після цього вірус проникнув на територію Європи.

В Україні АЧС офіційно зареєстрували у 1971 році на території Київської та Одеської областей.Теперішнє загострення ситуації з АЧС у Східній Європі пов’язують вже з 2007 роком. Тоді африканська чума свиней поширювалася на території країн Кавказу та Росії. З 2012 року АЧС знову реєструють в Україні.