Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Зустріч консультативної групи з розгляду питання «Польсько-українська стратегія повернення гуцульського коня в його природне середовище»

Зустріч консультативної групи з розгляду питання «Польсько-українська стратегія повернення гуцульського коня в його природне середовище»

14 16 квітня 2015 року у м. Оджехов, Республіка Польща, відбулася зустріч консультативної групи з розгляду питання «Польсько-українська стратегія повернення гуцульського коня в його природне середовище» в рамках проекту «Створення польсько-українського центру розведення та популяризації коней гуцульської породи». У робочій зустрічі взяли участь представники наукових установ Республіки Польща (Дослідний заклад Інституту зоотехніки, Окружна Спілка Конярів) і України (Міністерство аграрної політики та продовольства, НВА «Племконецентр» Закарпатської області та Інститут тваринництва НААН, м. Харків).

Учасниками заходу визначено шляхи управління процесом повернення гуцульського коня у його природне середовище за співпраці польських та українських партнерів, зокрема розроблено план співробітництва до 2020 року, в якому зазначено місію проекту – збереження генофонду, рекреація, розвиток туризму і готельного бізнесу, природно-культурних та історичних цінностей. Обговорено робочий проект стратегії. Члени робочої групи ознайомились із діяльністю Дослідного центру Окружної Спілки Конярів і Дослідного центру Інституту зоотехніки, де тримають гуцульських коней за природних умов – без конюшен, коні перебувають на бещадських пасовищах.

Науковцями Інституту тваринництва НААН, кандидатами сільськогосподарських наук Ткачовою І.В. і Россохою В.І., визначено роль Інституту та окреслено його діяльність у Проекті, налагоджено робочі контакти з представниками галузі конярства (Аграрний університет, Інститут зоотехніки, Польська Спілка Конярів), Дослідний заклад Інституту зоотехніки, Кінний завод гуцульських коней тощо).

З метою подальшої інтеграції досліджень українською Стороною проведено попередні перемовини, під час яких розглядались питання розширення співробітництва за програмою збереження генофонду локальних порід сільськогосподарських тварин. Також учасниками зустрічі заплановано проведення спільної конференції-наради з зазначених питань на червень 2015 року.


Повернення до списку



Новини України

Пошук: