
Україна-Білорусь - створення спільного банку ДНК
Сьогодні завершився триденний візит української делегації до Республіки Білорусь, м. Горки, де відбулось чергове засідання українсько-білоруської Робочої групи зі збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції.
На засіданні були обговорені питання, що стосуються сьогоденного життя наших держав – співробітництво у селекції та насінництві, а також державні випробування і охорона прав на сорти рослин, адже селекція насінництва є перспективним бізнес-напрямом майбутнього аграрної сфери. І Україна, і Білорусь мають нагальну потребу в елітному посівному матеріалі власного виробництва.
Другим важливим напрямом для обговорення стало співробітництво у галузі тваринництва. Так, білоруська сторона зацікавлена в збільшенні поставок поголів’я овець тонкорунних та грубововняних порід з України. «Доцільно створити спільний банк ДНК біологічного матеріалу сільськогосподарських тварин та розробити методи генетичного моніторингу місцевих порід відповідно до рекомендацій FAO», – таку пропозицію висловив Михайло Бащенко, віце-президент, академік Національної академії аграрних наук України. В продовження теми він зазначив, що «вже зроблені перші кроки та налагоджена співпраця між Інститутом розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН та Гродненським державним аграрним університетом, за угодою між НААН та НАН Білорусі».
З метою забезпечення рівнозначних умов співробітництва у сфері сільськогосподарського машинобудування, наголошено на необхідності розгляду законодавчих актів, регламентуючих ввезення імпорту в Україну. Так, білоруська Сторона висловила сподівання щодо відміни збору на імпортований продукт з Білорусії.
За підсумками засідання Робочої групи, Сторони визнали доцільність подальшого поглиблення взаємовигідного співробітництва шляхом зняття обмежень та бар’єрів у взаємній торгівлі.
Довідково:
За результатами минулого року товарообіг сільськогосподарських продуктів між двома країнами склав 348,6 млн. дол. З них на український експорт приходиться близько 334,3 млн. дол. США, в свою чергу імпорт білоруських товарів в Україну склав 14,6 млн. дол. США.
Пошук:
17.07.2015
Намолочено 10 млн тонн зерна нового врожаю
15.07.2015
Ратифікація Угоди
13.07.2015
Ґрунти України виснажені. Збитки вже сягають мільярдів
13.07.2015
Україні не вистачає збиральної техніки
09.07.2015
Передчасне скасування спецрежиму ПДВ може спричинити «тінізацію» галузі, — Володимир Лапа
Новини України 856 — 860 з 870
Початок | Поперед. | 170 171 172 173 174 | Наст. | Кінець