Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Покликанням усього життя Михайла Зубця було тваринництво

Покликанням усього життя Михайла Зубця було тваринництво

«Покликанням усього життя Михайла Зубця було тваринництво, племінна справа та селекція», - зазначив Ярослав Гадзало, відкриваючи урочисту міжнародну, науково-практичну конференцію «Сучасні напрями організації та ведення селекційно-генетичної роботи у тваринництві».

Захід пройшов на ноті вшанування пам’яті Героя України, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН, заслуженого діяча науки і техніки України Михайла Зубця, та розпочався з урочистого відкриття стели великому аграрному діячу. В урочистостях взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольский, народні депутати, директори відомчих інститутів, Герої України та відомі діячи аграрної науки та виробництва.

Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало розповів присутнім про Михайла Зубця, наголошуючи на його великої людяній душі та наукових досягненнях: «Михайло Васильович завжди по-державницькі і, головне, патріотично для галузевої академічної науки представляв її інтереси в урядових і громадських структурах та іноземних галузевих академіях.

За його сприяння до реструктуризації Академії були залучені у свій час Світовий банк і Міжнародний центр з національних систем сільськогосподарських досліджень. Учений дотримувався чіткої наукової позиції, що структурна перебудова та розвиток вітчизняного аграрного сектору мають спрямовуватися на створення переважно крупних підприємств АПК на базі інтеграції і кооперації приватних власників. У 2010 року його було обрано Президентом Асамблеї Союзу європейських академій прикладних наук у галузі сільського господарства.

Михайлу Зубцю імпонувало неординарне мислення, він не лише йшов у ногу з сучасністю, а й, здебільшого, в ідеях та шляхах їх реалізації випереджав час. Одна із найбільших заслуг Михайла Васильовича Зубця - заснування власної наукової школи, де на принципах творчої співдружності вчених та спадкоємності поколінь знайшли ствердження і розвиток його кращі наукові традиції, ідеї та підходи. В активі його наукової школи 11 докторів та 18 кандидатів сільськогосподарських наук.

Усе життя і діяльність Михайла Васильовича Зубця були взірцем служіння аграрній науці та українському народу. Він вважав, що наука має бути мозком влади. Їй на роду написано йти до мети через випробування і відкриття, втрати і знахідки».

Захід складався з декількох етапів: урочисте відкриття погруддя Героя України, академіка НААН Михайла Зубця.

Після урочистого відкриття погруддя Героя України, академіка НААН Михайла Зубця та пленарного засідання, відбулися секційні засідання конференції, на яких розглядались та обговорювались питання селекційного відтворення тварин та збереження локальних порід.


Повернення до спискуНовини України

Пошук:
 

Експорт Україною агропродукції за січень-квітень на 3% перевищив минулорічні показники 23.05.2022 Експорт Україною агропродукції за січень-квітень на 3% перевищив минулорічні показники

Дата новини:  23.05.2022 12:12:00

Пальне в Україні може здорожчати ще на 20-25% 18.05.2022 Пальне в Україні може здорожчати ще на 20-25%

Дата новини:  18.05.2022 13:34:00

Науковці НААН пояснили як зменшити наслідки бойових дій на ґрунти 13.05.2022 Науковці НААН пояснили як зменшити наслідки бойових дій на ґрунти

Дата новини:  13.05.2022 15:15:00

Фахівчиня НААН розповідає як виростити буряк 10.05.2022 Фахівчиня НААН розповідає як виростити буряк

Дата новини:  10.05.2022 09:20:00

Експертка НААН поділилася секретами вирощування моркви 04.05.2022 Експертка НААН поділилася секретами вирощування моркви

Дата новини:  04.05.2022 12:22:00


Новини України 1 — 5 з 762
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі