Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Науковці та фермери підписали меморандум про співпрацю

Науковці та фермери підписали меморандум про співпрацю

Сьогодні, в рамках роботи круглого столу «Наукове забезпечення розвитку аграрного виробництва у фермерських та особистих селянських господарствах» президент Академії аграрних наук України Ярослав Гадзало та президент Асоціації фермерів та приватних  землевласників України  Іван Томич підписали меморандум  «Про взаєморозуміння та розвиток українського села та сільськогосподарського виробництва між Національною академією аграрних наук України та Асоціацією фермерів та приватних землевласників України».

Меморандумом передбачається посилити співробітництво Академії аграрних наук та Асоціації фермерів у таких галузях, як землеробство, меліорація та механізація, вивчення та проектування водогосподарських проектів і зрошувальних систем, рослинництво, овочівництво та картоплярство, виноградарство та садівництво, тваринництво, рибальство і аквакультура, кормо виробництво, ветеринарна медицина та діагностика, лабораторний контроль продуктів харчування.

Співробітництво планується здійснюватися зокрема шляхом обміну інформацією, документацією та зразками продукції, обміну стажистами, делегаціями вчених і фахівців, спільних програм сільськогосподарських досліджень в галузях, спільної підготовки проектів партнерами, що є взаємозацікавленими.

Як відмітив у своєму коментарі до підписання меморандуму президент НААН Ярослав Гадзало, перші кроки становлення аграрної галузі незалежної України були зроблені за участю та допомогою аграрної науки. «Завдання наукових аграрних центрів  - надавати допомогу фермерським та приватним господарствам. Саме вони є зараз важливим стабілізаційним фундаментом продовольчої безпеки нашої країни», - сказав він. Ярослав Гадзало підкреслив, що одне із завдань сьогоднішньої аграрної політики України –доступність здобутків вітчизняної науки для наших селян. «Академія аграрних наук та її наукові установи, підписавши цей меморандум,  взяли на себе обов‘язок надавати таку допомогу селянам», - підкреслив він.


Повернення до спискуНовини України

Пошук: