Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДРЯДЖЕННЯ ДО КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДРЯДЖЕННЯ ДО КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

З метою реалізації практичної двосторонньої співпраці між Національною академією аграрних наук України (НААН), Дослідною станцією луб’яних культур (ДСЛК) та Академією наук провінції Хейлунцзян і безпосередньо із її Дацинським відділенням з 02 до 07 лютого 2015 року відбулося відрядження до Китайської Народної Республіки.

Українську делегацію за дорученням Президента НААН акад. Я.М. Гадзало складали Віце-президент НААН, акад. Мельничук М.Д, директор ДСЛК м. Глухів, Маринченко І.О. та завідувач відділу селекції і насінництва конопель ДСЛК д.с-г.н. Лайко І.М., що перебували з робочим візитом в Дацинському відділенні Академії наук провінції Хейлунцзян (м. Дацин, КНР) та в Академії наук провінції Хейлунцзян (м. Харбін, КНР).

В ході роботи було проведено ряд зустрічей з керівниками та науковцями Дацинського відділення Академії наук провінції Хейлунцзян. Директор відділення пан Йу Фенг Сун ознайомив українських науковців з напрямками діяльності установи та її підрозділів.

Представників української делегації зацікавили роботи китайських науковців в напрямку виробництва засобів захисту рослин та добрив для вирощування льону-довгунця та конопель та розробки з створення біо-препаратів для застосування при вирощуванні луб’яних культур. Також відмічено про актуальність відпрацювання агротехнологій в обробітку грунту із використанням спеціалізованої техніки китайського виробництва.

Під час робочих зустрічей було розроблено напрямки, щодо подальшої співпраці українських та китайських науковців і розроблена спільна робоча програма на 2015 і подальші роки.

Вінцем візиту стало підписання Угоди про наукову співпрацю між Національною академією аграрних наук України та Академією наук провінції Хейлунцзян в особі Віце-президента НААН Максима Мельничука та Президента ХАН проф. Го Чуньцзина 

Також підписано угоду про створення Українсько-Китайського дослідницького центру з луб’яних культур між Дацинським відділенням Академії наук провінції Хейлунцзян та Дослідною станцією луб’яних культур НААН України

дфдфд.jpg

Сумісний дослідницький центр має на меті проведення наукових досліджень з льоном-довгунцем та промисловими коноплями, створення спільних сортів, відпрацювання нових технологій в вирощуванні і переробці технічних культур.

Домовлено також із проведення в 2015 році програми обміну науковими співробітниками із обох сторін, де китайська сторона бере на себе переважну більшість фінансових витрат по перельотам та перебуванню закордоном.

Цікавим для української делегації став і процес фінансування наукових досліджень, де 20% бюджету направляється на фундаментальні дослідження, 30% - на прикладні і 50% - на впровадження раніше отриманих результатів наукових тематик, тому для забезпечення ефективної та інноваційної діяльності науково-дослідних робіт даний досвід має бути імплементований в Україні.

Також була проведена зустріч із представниками Чзензянської академії аграрних наук КНР в особі професора Ліджі Лу. На зустрічі було домовлено про активізацію проведення спільних досліджень із ґрунтознавства спільно із ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського НААН» (м. Харків) під керівництвом академіка С.А. Балюка. Також надзвичайно актуальним являтиметься співпраця українських науковців із спеціалістами КНР в галузі рисівництва, де китайські колеги залюбки поділяться своїм досвідом із вирощування та переробки культури №1 для Китаю. 


Повернення до списку



Новини України

Пошук: