Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Зберігати та відновлювати родючість ґрунтів треба за рахунок екологічно безпечних технологій - НААН 22.09.2022

Зберігати та відновлювати родючість ґрунтів треба за рахунок екологічно безпечних технологій - НААН

Відбулося чергове засідання бюро Президії Національної академії аграних наук України, на якому розглянули еколого-мікробіологічні аспекти підвищення родючості ґрунтів.

Із доповіддю на цю тему виступив в.о. директора Інженерно-технологічного інституту "Біотехніка" НААН Василь Ходорчук. Також участь у засіданні взяли представники науково-дослідних установ, генеральний директор ТОВ Науково-виробничий центр "Черкасибіозахист" та директор ПП "Агрономіка".

Президія Національної академії аграрних наук України відмічає, що збереження та відновлення родючості ґрунтів за рахунок впровадження екологічно безпечних технологій є важливим чинником ведення екологічно безпечного сільськогосподарського виробництва.

Водночас, збільшення виробництва сільськогосподарської продукції вимагає внесення додаткової органічної речовини, застосування мікробіопрепаратів, що сприяє підвищенню чисельності мікроорганізмів агрономічно цінних еколого-трофічних груп в ґрунті. Отримання високоякісних врожаїв при одночасному розв'язанні проблеми екологічної безпеки - найважливіший чинник розвитку сільськогосподарського виробництва.

За підсумками дискусії вирішили вжити заходи щодо розширення виробництва та впровадження мікробіологічних препаратів для захисту сільськогосподарських культур від шкодочинних об'єктів, деструкції органічних залишків, відновлення мікрофлори ґрунту. Також подальшого розвитку потребує використання нових біодобрив на основі осадів стічних вод станцій біологічної очистки «Південна» і «Північна» в Одесі за участі фосфатмобілізувальних бактерій Microbacterium barkery ЛП-1 при вирощуванні фундукових насаджень.Повернення до спискуНовини України

Пошук: