Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Реалізація пілотного проекту

Реалізація пілотного проекту

В Інституті розведення і генетики тварин ім. М.В.Зубця НААН 19 » грудня 2014 р. відбулася нарада з реалізації пілотного проекту зі створення централізованої автоматизованої інформаційної системи «Інформаційна база даних державних книг племінних тварин».

В нараді взяли участь керівники 32 державних підприємств дослідних господарств НААН, представники апарату Президії НААН - віце-президент НААН академік Бащенко М.І., начальник відділу зоотехнії та ветеринарної медицини Костенко О.І., Департаменту тваринництва Мінагрополітики України Кудрявська Н.В.

Відкрив нараду директор Інституту розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААН, академік НААН Гладій М.В., який висвітлив організаційні засади проведення пілотного проекту із створення експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи по молочному і м’ясному поголів’ю великої рогатої худоби дослідних господарств мережі НААН.

З доповідями про основні складові пілотного проекту та Концепцію програмної складової експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи в НААН «Інформаційна база даних державних книг племінних тварин» виступили начальник відділу генетичних ресурсів тварин Інституту розведення і генетики тварин ім. М.В.Зубця НААН Вишневський Л.В. та директор приватного підприємства «Браво» Бриль С. М. Начальник відділу селекційно-племінної роботи Департаменту тваринництва Мінагрополітики України Кудрявська Н.В. привернула увагу присутніх до завдань, які стоять перед Департаментом і профільними науковими установами НААН з реформування племінної справи у тваринництві. Зокрема відзначила нагальну потребу у створенні такої бази даних та відновлення на її основі системи селекції у тваринництві та необхідність відображення цієї роботи в законодавчих і нормативних документах.

Віце-президент НААН академік Бащенко М.І. відзначив надзвичайну актуальність реалізації цього пілотного проекту для відновлення вітчизняної системи селекції бугаїв-плідників та формування селекційних баз даних у галузі тваринництва за участі дослідних господарств мережі НААН.

Підкреслив необхідність збільшення поголів’я корів і свиней в дослідних господарствах Академії та гармонійного поєднання галузей рослинництва і тваринництва з доведенням щільності поголів’я корів на 100 га с.-г. угідь не менш ніж до 20 голів і 80 голів свиней на 100 га ріллі. Висловив сподівання, що проведена організаційна робота щодо посилення співпраці наукових установ і дослідних господарств НААН з проведення реконструкції тваринницьких приміщень та впровадження більш сучасних технологій дасть свої позитивні результати вже у 2015 році.


Повернення до списку



Новини України

Пошук: