Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Президент НААН Ярослав Гадзало: Закон 3680-д полегшить аграріям доступ до високопродуктивних сортів рослин 23.10.2021

Президент НААН Ярослав Гадзало: Закон 3680-д полегшить аграріям доступ до високопродуктивних сортів рослин

Верховна Рада в першому читанні більшістю голосів ухвалила зміни до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал" (реєстр. №3680-д). За цей законопроєкт проголосували 260 народних обранців. Цей перший крок у прийнятті даного закону є надважливим для селекційних установ Національної академії агарних наук, зазначив президент НААН, академік Ярослав Гадзало.

"Прийняття законопроєкту №3680-д створить підґрунтя для сучасного та належного регулювання відносин у сфері набуття прав на сорти рослин, використання нових сортів сільськогосподарських культу та їх комерціалізації. Ми очікуємо, що ухвалені зміни допоможуть зробити експертизу нових сортів та гібридів більш ефективною, а вітчизняні аграрії матимуть кращий доступ до нових високопродуктивних сортів", - наголосив він.

Президент НААН зазначив, що науково-дослідні установи Академії як зацікавлені юридичні особи брали і продовжують брати активну участь в розробці нормативно-правових документів, що регулюють селекцію і насінництво сільськогосподарських культур. 

"Ми завжди готові до співпраці з відповідними державними органами влади і управління з цих та інших питань. Радий відзначити, що нормотворці дослухаються до рекомендацій вчених-аграріїв та взяли до уваги науковий досвід і компетенцію Національної академії агарних наук", - додав Ярослав Михайлович.

Він також наголосив, що Закон України "Про охорону прав на сорти рослин" є вкрай важливим для селекційних установ НААН, оскільки визначає порядок набуття прав інтелектуальної власності на сорт рослин, права та обов’язки, пов’язані з сортом рослин, припинення чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин та визнання їх не чинними, а також захист прав на сорти рослин.

Нагадаємо, що у випадку підтримки даного законопроєкту в цілому, прийняті зміни дозволять: наблизити законодавство України до законодавства ЄС, впровадити електронні сервіси подачі заявок на сорти рослин, регулювати процес сертифікації насіння на сортові якості в Україні та здійснювати ефективний державний контроль усіх суб’єктів господарювання, задіяних у виробництві та постачанні насіння.


Повернення до спискуНовини України

Пошук: