Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

У Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН  урочисто відзначили професійне свято 02.10.2021

У Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН урочисто відзначили професійне свято

30 вересня на базі Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України у Києві відбулось урочисте засідання на честь Всеукраїнського Дня бібліотек. Захід відвідали керівники Національної аграрної академії наук України, представники державних органів влади, урядовці, видатні науковці, політичні й громадські діячі. 

Участь у події взяли перший заступник міністра Міністерства культури та інформаційної політики Р.В. Карандєєв, президент Національної академії аграрних наук України, академік Я.М. Гадзало, уповноважений із захисту державної мови Т.Д. Кремінь, голова громадської спілки «Укрсадвинпром», кандидат економічних наук В.С. Печко, голова депутатської фракції політичної партії «Батьківщина» у ВРУ Ю.В. Тимошенко, директор ННСГБ НААН В.А. Вергунов, представники посольств зарубіжних країн акредитованих в Україні, бізнесмени, науковці, освітяни та інші. 

«Час довів про неможливість досягнення будь-яких життєвих і творчих «олімпів» без вікових знань та вмінь, які зберігають, насамперед, книгосховища бібліотек. Тому ті, хто планують у майбутньому стати президентами будь-чого, міністрами, депутатами, чиновниками та, тим паче, мріють про затребуваність в культурно-просвітницькому середовищі, мають пройти щонайменше шкільну та університетську бібліотеку», – підкреслив директор ННСГБ НААН, академік НААН України Віктор Вергунов. 

Представники провідних наукових та урядових установ завітали 30 вересня до третьої в світі сільськогосподарської книгозбірні, щоб привітати колектив ННСГБ НААН, а також  працівників науково-освітніх бібліотечних закладів Київщини та інших регіонів з професійним святом. 

Президент НААН України Ярослав Гадзало у вітальній промові зауважив, що праця бібліотекаря заслуговує на найвищу увагу й шану. 

«Я маю  велику приємність і честь бути сьогодні в цьому прекрасному храмі науки й освіти, нашій науковій бібліотеці, яка за наповненням є третьою в світі. У цьому закладі я свого час писав дипломну роботу, кандидатську й докторську дисертації. Тому сьогодні щиро від душі вітаю вас із професійним святом. Праця бібліотекаря – непроста, досі не в повній мірі автоматизована. Тут є унікальні видання, які занесені до складу національного надбання, які становлять історичну цінність, і ви їх оберігаєте, дбаєте про них, аби передати наступним поколінням», – зазначив він. 

b9570eff06b6737f560a96c840b972b5.md.jpg

До події співробітники бібліотеки організували День відкритих дверей для користувачів, книжкові виставки та цікаву фотозону, що являла собою експозицію із книг. 

Під час офіційної церемонії Юлія Тимошенко вручила працівникам бібліотеки грамоти відзнаки Верховної Ради України, а також висловила сподівання, що разом із відродженням бібліотечної справи відродиться й Україна. 

«Наука, навчання, інтелект – це все зберігають бібліотеки. Ніхто і ніщо, жодні новітні технології не замінять бібліотек, а без них – неможливе відродження сильної України», – наголосила лідерка партії «Батьківщина». 

62f28c975016309d490dde7fc2cfe74b.md.jpg

Вона також пообіцяла, що спільно з представниками бібліотечної справи буде розроблено відповідний законопроєкт, покликаний відродити галузь. 

0e05f2948edddc97c35e93b106ad5938.md.jpg

Своєю чергою, перший заступник міністра Міністерства культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що наразі існують плани будівництва для Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН окремого сучасного приміщення. 

Привітання ННСГБ НААН з нагоди свята також надіслали міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський та інші.

Нагадаємо: 

Всеукраїнський день бібліотек відзначається щорічно 30 вересня. Це свято було засноване указом президента в 1998 році.

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека (ННСГБ) НААН – провідна спеціальна бібліотека загальнодержавного значення. Це потужний науково-інформаційний центр з формування галузевого сегмента аграрних знань, як складової медіапростору України. Потенціал закладу представлений понад мільйонним фондом на 32 мовах із 59 країн світу. 

ННСГБ НААН є учасником фундаментальних та прикладних науково-дослідних процесів НААН через сервіси оформлення результатів наукових досліджень. У 2017 році заклад відзначив своє 100-річчя.

Повернення до спискуНовини України

Пошук: