Стан і перспективи наукометричного оцінювання в мережі НААН
«Україна має великий науковий потенціал в області аграрних досліджень, але не вміє про нього заявити на весь світ», - відзначив Віктор Вергунов, директор наукової бібліотеки Національної академії аграрних наук України на засіданні круглого столу «Стан і перспективи наукометричного оцінювання в мережі НААН» .
На засіданні обговорювали використання сучасної методології оцінювання наукової діяльності вчених НААН - за результативністю, престижністю, показниками з міжнародної інтеграції та за представленістю у міжнародному науковому світі. Віктор Вергунов зазначив, що «…сукупність цих показників є джерельною базою для експертів, для того, щоб віднести нашу академію до однієї з чотирьох категорій: установа-лідер, провідна установа, помірно-динамічна установа чи наздоганяюча установа». «Сьогодні ми вже маємо більше 100 бібліометричних портретів науковців – аграріїв», - сказав він.
За підсумками круглого столу пропонується реалізувати проект «Бібліометрика аграрної науки України», та розпочати роботу щодо входження НААН у світові науково-інформаційні системи: Croossref, Google scholar (США), Index Copernicus (Польща), Tomson Reuters (ЕС), активізувати роботу з популяризації наукових досліджень вчених в інтернет-мережі та в профільних міжнародних періодичних виданнях.
«Багато розробок та досліджень наших науковців мають перспективу реалізації і можуть сприяти сталому розвитку економіки та вирішенню нагальних соціальних завдань», - підкреслив директор наукової бібліотеки НААН.
Довідково: Методологія оцінювання ефективності наукової діяльності базується на системі 4 параметрів: результативність (кількість публікацій), престиж (бібліометричні бази даних, у яких індексуються журнали), міжнародна інтеграція (кількість публікацій з іноземними авторами) та представленість у світовому інформаційному просторі. Вклад України у всесвітню базу даних дорівнює 0,5%, доля цитованих журналів у світі – 0,12%.